Články

Hlavná strana | O Nás | Články

EBS systém pre SITUS furniture s.r.o.

Firma SITUS furniture s. r. o. je rodinnou firmou pána Husičku, ktorá sa zaoberá výrobou stoličiek. Výroba a showroom sa nachádza v Litovli pri Olomouci. V rámci investícií do technologického vybavenia si pán Husička vybral našu firmu ako dodávateľa odsávania. Na základe analýzy sme navrhli systém EBS, ktorý umožňuje nielen odsávanie drevoobrábacích strojov, ale súčasne zušľachťuje odpad do formy brikiet.

Slovo majiteľa:

„Firma ADAMIK mi bola sympatická hneď z niekoľkých dôvodov. Je českou firmou s rodinnou tradíciou so sídlom na Morave. S našou rodinnou firmou majú teda niečo spoločné, čo kvitujem. Pri navrhovaní komplexného systému odsávania sme od začiatku chceli elegantné a funkčné riešenie. Využitie dreva do posledného zvyšku vo forme brikiet je teda logickým krokom a uzatvára výrobný cyklus. Komunikácia a nastavovanie parametrov odsávania prebiehalo vždy po dôkladnej konzultácii a zvážení všetkých aspektov tak, aby sme dosiahli čo najväčšiu efektivitu. Navrhnuté riešenie nám bolo dôkladne vysvetlené a odprezentované. Následná montáž prebehla bez akýchkoľvek problémov presne podľa harmonogramu. Náš výrobný proces sa začína ešte len rozbiehať, zatiaľ sme veľmi spokojní.“

SITUS furniture s. r. o. – stolička s dušou

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Eurofilter pre C.BECHSTEIN EUROPE

V júli 2018 nás oslovila spoločnosť C. BECHSTEIN EUROPE s.r.o. z Hradca Králové, ktorá patrí medzi najväčších svetových výrobcov klavírov a pianín, s dopytom odsávania.

Klient si vybral odsávaciu jednotku EUROFILTER, ktorá je okrem iného vybavená oklepom filtrov s hasiacim zariadením pre prípad požiaru.Výhodou tejto jednotky je aj zachytávanie odpadu do kontajnerov, s ktorými sa dá jednoducho manipulovať.

Pri podrobnom zameraní dielne sme sa s vedením výroby dohodli aj na pripojení ďalších zariadení, ktoré boli tiež nedostatočne odsaté súčasným odsávaním. EUROFILTER disponuje dostatočnou kapacitou na odsávanie aj týchto dodatočných zariadení.

Inštalácia jednotky a príslušného potrubného systému prebehla vo februári 2019. Jednotka EUROFILTER bola umiestnená na poschodí a potrubie ústilo cez podlahu do nižšie umiestneného pracoviska.

Na konci apríla 2019 sme spoločnosť C.BECHSTEIN EUROPE opäť navštívili. Veľmi nás potešili pozitívne ohlasy zamestnancov výrobného oddelenia. Ako veľký prínos tejto jednotky hodnotí aj fakt, že sa na pracovisku konečne zbavili všadeprítomných nečistôt.

Vážime si dôveru, ktorú v nás spoločnosť C.BECHTEIN EUROPE vložila a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Odsávánie FT 616 A pre spoločnost Emil Obořil

Koncom októbra 2018 nám prišiel dopyt od spoločnosti Emil Obořil na riešenie odsávania CNC Homag BHX a olepovačky s predfrézom HOMAG.

Po prvotnom zameraní dielne sme zvolili ako najvhodnejšiu odsávaciu jednotku FT 616 A a pánovi Obořilovi sme poslali ponuku na toto odsávanie vrátane potrubného systému s dopojením k strojom.

Ponuka bola pre pána Obořila natoľko zaujímavá, že si rovno nechal zamerať a naceniť aj druhú dielňu, kde je potrebné odsávať nárezové centrum HOMAG a formátovaciu pílu SCM.

Zhodli sme sa, že aj pre druhú dielu je najvhodnejšia odsávacia jednotka FT 616 A, a navrhli sme aj vhodný potrubný systém.

Pri nárezovom centre sme porubný systém doplnili o upratovacie miesto s vysávacou koncovkou pre ľahké upratovanie dielne.

Kvôli nedostatku miesta mal pán Obořil požiadavku na zavesenie ventilátora pod stropom.

Ako je zrejmé z fotodokumentácie, aj tento problém sme vyriešili.

Zákazka bola realizovaná v polovici decembra 2018.

Ďakujeme týmto pánovi Obořilovi za dôveru.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

EBS 900 pre stolárstvo Mrenka

Na konci minulého roka sme navštívili pána Mrenku, ktorý sa zaoberá stolárskou výrobou z masívu už dlhšie ako 18 rokov.

Za tú dobu pán Mrenka vybavil svoju dielňu nielen strojmi, ale stihol si tiež zariadiť vlastné priestory na výrobu.

S príchodom do novej dielne pán Mrenka zvažoval, ako vyriešiť problém s manipuláciou a uskladnením odpadu a ušetriť svoj čas, ktorého má nedostatok.

Pán Mrenka zvažoval niekoľko variant a nakoniec sa rozhodol pre kombináciu briketovacieho lisu s napojením na EBS 900, čím vyriešil hneď niekoľko problémov: úsporu času, zvýšenie účinnosti odsávania, vyriešenie manipulácie so sypkým odpadom a získanie nového produktu – brikiet.

Pánovi Mrenkovi týmto ďakujeme za zakúpenie zariadenia u našej firmy.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Rychlá akcia vo firme MORIS design

Na začiatku prázdnin sa na nás obrátila firma MORIS design s požiadavkou na rýchle dodanie odsávania pre novo inštalované CNC Homag. Firma MORIS disponovala centrálnym odsávaním, ktoré však už nemalo dostatočnú rezervu na napojenie nového CNC. Po konzultácii so zástupcami firmy MORIS sme zvolili riešenie formou odsávacej jednotky FT 650 LZ, ktorá má zásobník na odpad prispôsobený na vyprázdňovanie centrálnym odsávaním.

Túto jednotku sme napojili na CNC ako samostatné odsávanie a zároveň sme napojili uzatvárateľné potrubie do centrálneho odsávania. Týmto sme zvýšili výkon centrálneho odsávania a zachovali pohodlie obsluhy a čistotu na dielni tým, že nevznikla nutnosť manipulovať s odpadom.

Celá akcia od prvotnej návštevy cez návrh, výrobu jednotky a potrubného systému až po inštaláciu prebehla v požadovanom termíne 4 týždňov.

Týmto ďakujeme firme MORIS design a jej zamestnancom za spoluprácu a budeme sa tešiť na ďalšie projekty.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Striekacia stena s rekuperáciou vzducha u firmy Schauer

Firma Schauer Nábytok sídliaca v Petrove nad Desnou sa zameriava na poskytovanie kvalitných služieb v oblasti bytových i komerčných interiérov za prijateľnú cenu a jej mottom je činiť každodenný život pohodlnejším a príjemnejším.

Firma Schauer myslí ako na svojich zákazníkov, tak na svojich zamestnancov a pre skvalitnenie pracovného prostredia zainvestovala do striekacej steny Eurodry so systémom rekuperácie vzduchu CTA 2.

Sme radi, že sme pri tom mohli byť a pomôcť túto investíciu zrealizovať.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Vyberáte odsávánie k olepovačkám?

Populárne odsávanie MOBIL 200 určené k olepovačkám dostáva dvoch statnejších bratov.

Novým pojmom na poli odsávania k olepovačkám sú odsávanie radu FT 416 a FT 420 . Mohlo by sa zdať, že na poli odsávania k olepovačkám okrem vysokého podtlaku už nie je čo priniesť, avšak opak je pravdou.
Odsávania radu FT 416 a FT 420 prinášajú hneď tri nesporné výhody v porovnání s MOBIL 200.

Podstatne rozšírená filtračná plocha umožňujúca zapojiť prašné predfrézovacie agregáty, spoločne s možnosťou o­točenia vstupného hrdla nahor alebo nadol a celokovovým rotorom posúvajú tieto odsávače z hľadiska funkčnosti na úplne novú úroveň.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Stálá expozícia briketovacích lisov

Chcete si pred nákupom briketovacie lisy prehliadnuť a odskúšať? Cenovo najvýhodnejší bri­ketovacie lisy rady EK a súčasne tiež na trhu obľúbené bike­tovacie lisy ABR a BRK sú teraz súčasťou našej stále expozície. K videniu tu máme tiež unikátny systém EBS, ktorý je kombináciou filtračné jednotky a briketovacieho li­su.

Príďte sa pozrieť do nášho testovacieho centra v Paskove a vyskúšajte si lisovanie vlastného drevného odpadu! 

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Nábytok pod tlakom

Zaujímajú Vás novinky z o­blasti drevospracujúceho a nábytkárskeho priemyslu? Áno? Potom si nenechajte ujsť článok o dýhovacím stroji so zahrievacou pecou Combiformer Plus, ktorý bol tento rok nominovaný do súťaže o historicky prvý titul WOOD-TEC Award.

Keď to veľmi preženieme, vyzerá ako solárium. Lenže namiesto ľudí si na spodnú dosku „ľahajú“ kusy budúceho nábytku. S teplom naozaj pracuje – vďaka nemu sa materiály menia a tvarujú ako dizajnér, výrobca či zákazník potrebuje.

Ale je tu niečo navyše, mohutný podtlak, bez ktorého by to nešlo. O čom je reč? O dyhovacom stroji so zahrievacou pecou Combiformer Plus českej spoločnosti Adamik Company, s.r.o. Stačí mu iba pár minút práce a vyťahujete krásny kúsok, ktorý vydrží slúžiť veky. Spoločnosť ho nominovala do súťaže o historicky prvý titul WOOD-TEC Award…

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Odsávánie CNC pro nadrozmerné dielce

Myslíte, že naše odsávania využívajú iba stolárskej dielne? Nie. Dôkazom toho je firma ALBIXON a.s., ktorá sa zabývá už 25 rokov výrobou bazénov.

Nedávno v tejto firme potrebovali rýchlo a kvalitne vyriešiť odsávanie CNC pre nadrozmerné dielce a preto oslovili priamo nás. Dodali sme odsávacie zariadenie FT 650 9 kW SA vrátane potrubného systéma a hadíc.

Všetko klaplo, ako malo a teraz beží produkcia na plné obrátky. Firme ALBIXON prajeme veľa zdaru a zaujímavých zákaziek.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Combiformer Plus v Bruselu, Belgie

Dovoľujeme si privítať belgickú firmu D.B.S.I. medzi našich zákazníkov, ktorí vyrábajú produkty z umelého kameňa na stroji ADAMIK Combiformer Plus. Ďakujeme, že ste si vybrali práve náš stroj.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Combiformer Plus XL

Combiformer Plus XL so zahrievaciou plochou 3500 × 1300 mm a lisovaciou plochou 3850 × 1450 mm bol tento týždeň odoslaný k zákazníkovi vo Fínsku.

Konečnou destináciou tohto stroja je mesto Koskenkorva, kde sa vyrába rovnomenná známa vodka. Domnievame sa, že tento fakt bol dôvodom, prečo si zákazník vyžiadal fľašu Becherovky ako podmienku uzavretia obchodu. A my sme vyhoveli…

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...
arrow Predchádzajúci 2 z 5 arrow Ďalší

Kontaktný formulár

Aamik cistič

Ďakujeme za vyplnenie formulára a budeme sa snažiť Vám odpovedať čo najskôr.

David Glemba
Obchodno-technický zástupca

+420 737 575 952 david.glemba@adamikcompany.com