O Nás

Hlavná strana | O Nás
Naša história siaha do roku 1989, kedy sa zakladateľ spoločnosti Ing. Karel Adamík začal po vzore svojho otca zaoberať stolárskou činnosťou. So svojim kamarátom vyrábali originálne výrobky z dreva, ako napríklad kľakačky či veľké šachové figúry.

Ako mnoho ďalších stolárov sa aj oni pri práci stretávali s veľkou prašnosťou. A práve tu sa zrodil nápad vyrobiť odsávacie zariadenie. Vo svojej garáži vtedy pán Adamík zostavil prvý odsávač a otestoval ho v drevárskej dielni svojho kamaráta. Odsávač fungoval nad očakávania dobre, a preto sa pán Adamík rozhodol vyrábať ďalšie kusy a zamerať sa na túto oblasť.

V dnešnej dobe už naša spoločnosť nie je synonymom iba pre lokálne vrecové odsávanie, ale jej záber je oveľa širší.

Komplexné riešenie potrieb odsávania – od navrhnutia vhodnej jednotky až po montáž, vrátane potrubného systému a prvkov optimalizácie – je naším štandardom.

Odsávacie zariadenia sú hlavnou, ale nie jedinou oblasťou, v ktorej pôsobíme. Na trhu sme sa etablovali aj v oblasti membránových lisov a nahrievacích pecí, ktoré majú viacodborový presah. Medzi našimi zákazníkmi nájdete spoločnosti z oblasti automotive, letectva, spoločnosti zaoberajúce sa výrobou koľajových vozidiel či produktov pre POP a POS.

Kontaktný formulár

Aamik cistič

Ďakujeme za vyplnenie formulára a budeme sa snažiť Vám odpovedať čo najskôr.

David Glemba
Obchodno-technický zástupca

+420 737 575 952 david.glemba@adamikcompany.com