Články

Hlavná strana | O Nás | Články

Odsávanie pilín pre nárezové centrá Démos trade

Keď sa spoločnosť Démos trade, a.s., najväčší dodávateľ materiálov pre výrobu nábytku v Českej republike, rozhodla integrovať pod svoje krídla službu – nárezové centrá – oslovila nás s dopytom dodania odsávania pilín na kľúč.

Vo svojich nárezových centrách spoločnosť Démos trade ponúka všetky služby od rezania na mieru cez olepovanie, tvarové obrábanie a frézovanie. A tu všade treba vhodné odsávanie pilín, prachu a odsávanie plastov od olepovačiek.

Nesprávne zvolené odsávanie môže výrazne obmedziť kapacitu pripojených strojov. Naopak správne zvolený odsávač pilín a prachu môže predĺžiť ich životnosť. Do každej prevádzky je dôležité zvoliť vhodný centrálny odsávač pilín či kombináciu menších jednotiek s ohľadom na počet a súbeh strojov. Dôležitým parametrom nie je len odsávacia kapacita, ale aj podtlak.

Tak ako dbá spoločnosť Démos trade o špičkovú úroveň a modernú podobu svojich prevádzok, s rovnakou zodpovednosťou pristupuje k výberu svojich dodávateľov. Ako dodávateľa technológie odsávania spoločnosť Démos trade zvolila práve našu firmu. Ako prví sme vybavili novo vzniknuté nárezové centrum v Ostrave. Následne sme realizovali odsávanie v prevádzkach v Katowiciach, Sokolnici pri Brne, slovenskej Nitre a Prahe.

Jednotlivé prevádzky sme zariaďovali na kľúč, vrátane dodávky a montáže potrubných rozvodov, a celá funkčnosť dodávky je z pohľadu zákazníka zaštítená servisnou zmluvou.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

PF 2023

Rádi bychom poděkovali Vám všem, našim klientům a obchodním partnerům, za přízeň v roce 2022.

V souvislosti s Vánočními svátky si Vám dovolujeme oznámit, že naše firma bude ve dnech 22.12.2022 až 1.1.2023 uzavřena.

Přejeme krásné svátky a budeme se těšit na další spolupráci !

Váš ADAMIK team

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Ležatý cyklón na briketovač

Stolárstvo Pavel Frys je rodinná spoločnosť. Stolárske remeslo sa v tejto rodine dedí už po šesť generácií. Hlavnou činnosťou je v súčasnej dobe komplexné riešenie okenných a dverných systémov, HS portálov a zákazková výroba nábytku. Po výstavbe novej dielne pán Frys vybavil dielňu novými strojmi a oslovil nás s požiadavkou na odsávanie. S ohľadom na nízku výšku stropu v mieste umiestnenia odsávania sme zvolili filtračnú jednotku FT 618 s automatickým oklepom a výškou len 295 cm, vytvorenú práve pod tieto nízke stropy. Pre lepšie spracovanie odpadu využil pán Frys našu ponuku na kúpu staršieho briketovacieho lisu, nad ktorý sme umiestnili ležatý cyklón. Brikety sa potom využívajú na vykurovanie dielne v zimnom období. Pán Frys si prial inštaláciu vykonať vo vlastnej réžii, čo zvládol úplne bravúrne. Celý systém funguje k úplnej spokojnosti ako majiteľov, tak pracovníkov na dielni.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Výroba foriem pre mostné konštrukcie

V spolupráci s pánom Švestkom zo spoločnosti PANAS sme realizovali odsávanie najmodernejšej nestingovej linky SCM v oceňovanej stavebnej spoločnosti SMP CZ, a.s.

Nestingová linka je určená na výrobu foriem pre mostné konštrukcie.

Vzhľadom na náročnosť stroja na odsávaciu kapacitu sme použili atypické riešenie obsahujúce dva ventilátory s 9,2 kW motormi zvedenými do jednej filtračnej jednotky.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Naši chalani v akcií

Termín je termín a tak niekedy aj naši chalani obchodníci idú do montérok. Možno niektoré z nich na fotkách spoznáte.

Realizácia odsávania v nárezovom centre firmy Démos trade a.s. v Sokolnici.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Príprava karbónových komponentov vo firme Mubea

Spoločnosť Mubea, významný dodávateľ dielov pre automobilový priemysel, dovybavila svoje výrobné kapacity o nahrievaciu pec ADAMIK AHT 370. Naša nahrievacia pec bude slúžiť na prípravu karbónových komponentov, ktoré spoločnosť Mubea vo svojom výrobnom závode v Žebráku vyrába pre koncern Volkswagen a najmä pre svoju prémiovú divíziu Porsche.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Jednotka so zásobníkom pre LACHMAN INTERIER DESIGN

V roku 1993 bratia Lachmanovci založili spoločnosť, ktorá sa počas 25 rokov vypracovala k najvýznamnejším výrobcom nábytku na mieru v Českej republike.

Zaoberá sa spracovaním masívneho dreva, dyhy, plošných materiálov s laminátovými povrchmi, protipožiarnymi doskami i polymérnym kameňom.

Symbióza skúseností stolárov a výroby s najmodernejšími technológiami a kvalitnými partnermi viedla k stovkám spokojných klientov po celom svete.

Pán Lachman nás oslovil koncom roka 2018 s požiadavkou na riešenie odsávania troch CNC strojov a automatického kolíkovacieho stroja. Firma Lachman disponuje centrálnym odsávaním, ale bohužiaľ tento centrál už nemal dostatočnú kapacitu na napojenie nových CNC strojov a kolíkovačky a preto tieto stroje boli odsávané lokálnymi vrecovými odsávačmi. Nedostatočný výkon a prašnosť pri vysypávaní vriec boli hlavným dôvodom, prečo firma Lachman hľadala iné riešenie.

Navýšenie výkonu centrálneho odsávania by bolo technicky a finančne náročné a preto sme navrhli posilnenie odsávacieho výkonu pomocou samostatnej jednotky FT 650 LZ so zásobníkom, ktorý je po dokončení smeny vyprázdňovaný do existujúceho centrálneho odsávania. Odsávací výkon centrálneho odsávania bol týmto spôsobom zvýšený a zároveň sme vyriešili nutnosť nakladať s odpadom.

Tento systém funguje už cez rok k plnej spokojnosti majiteľov aj zamestnancov.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

EBS 900 pre Yggdrasilmont

Yggdrasilmont je firma s mladým a energickým tímom zaoberajúci sa mobiliárom, detskými ihriskami z agátového dreva a prvkami drevenej architektúry.

Prvý kontakt s pánom Michalom Petříkom prebehol v septembri roku 2019.

Vzhľadom na to, že spoločnosť práve sťahovala dielňu do nových priestorov, požiadali nás o komplexné riešenie odsávania vrátane zužitkovania odpadu.

Náš systém EBS je vytvorený práve pre tieto prípady. Pomáha udržať čistotu na dielni a vyrobené brikety šetria náklady na vykurovanie.

Aby sme pánom uľahčili prácu, zakomponovali sme do potrubného systému aj pneumatické uzávery a automatické spúšťanie odsávania súbežne so strojmi.

Inštalácia prebehla vo februári 2020.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Combiformer Eco v Belgii

Keď nás na výstave Ligna+ v Hannoveri navštívil pán Adrien Chaufheid z belgickej spoločnosti MSMPro Tuex, nadšene nám rozprával o svojich plánoch na stavbu novej haly a novom vybavení, ktoré by si rád zaobstaral.

Uplynul presne rok a nová hala stojí a v nej nové strojné vybavenie vrátane zariadenia na tvarovanie umelého kameňa ADAMIK Combiformer Eco od našej firmy.

Ďakujeme týmto firme MSMPro za dôveru.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Vonkajšie odsávanie FT 760

Inštalácia vonkajšej jednotky FT 760 4 kW A – s oklepom filtrov a rekuperáciou vzduchu.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

EBS systém pre SITUS furniture s.r.o.

Firma SITUS furniture s. r. o. je rodinnou firmou pána Husičku, ktorá sa zaoberá výrobou stoličiek. Výroba a showroom sa nachádza v Litovli pri Olomouci. V rámci investícií do technologického vybavenia si pán Husička vybral našu firmu ako dodávateľa odsávania. Na základe analýzy sme navrhli systém EBS, ktorý umožňuje nielen odsávanie drevoobrábacích strojov, ale súčasne zušľachťuje odpad do formy brikiet.

Slovo majiteľa:

„Firma ADAMIK mi bola sympatická hneď z niekoľkých dôvodov. Je českou firmou s rodinnou tradíciou so sídlom na Morave. S našou rodinnou firmou majú teda niečo spoločné, čo kvitujem. Pri navrhovaní komplexného systému odsávania sme od začiatku chceli elegantné a funkčné riešenie. Využitie dreva do posledného zvyšku vo forme brikiet je teda logickým krokom a uzatvára výrobný cyklus. Komunikácia a nastavovanie parametrov odsávania prebiehalo vždy po dôkladnej konzultácii a zvážení všetkých aspektov tak, aby sme dosiahli čo najväčšiu efektivitu. Navrhnuté riešenie nám bolo dôkladne vysvetlené a odprezentované. Následná montáž prebehla bez akýchkoľvek problémov presne podľa harmonogramu. Náš výrobný proces sa začína ešte len rozbiehať, zatiaľ sme veľmi spokojní.“

SITUS furniture s. r. o. – stolička s dušou

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...

Eurofilter pre C.BECHSTEIN EUROPE

V júli 2018 nás oslovila spoločnosť C. BECHSTEIN EUROPE s.r.o. z Hradca Králové, ktorá patrí medzi najväčších svetových výrobcov klavírov a pianín, s dopytom odsávania.

Klient si vybral odsávaciu jednotku EUROFILTER, ktorá je okrem iného vybavená oklepom filtrov s hasiacim zariadením pre prípad požiaru.Výhodou tejto jednotky je aj zachytávanie odpadu do kontajnerov, s ktorými sa dá jednoducho manipulovať.

Pri podrobnom zameraní dielne sme sa s vedením výroby dohodli aj na pripojení ďalších zariadení, ktoré boli tiež nedostatočne odsaté súčasným odsávaním. EUROFILTER disponuje dostatočnou kapacitou na odsávanie aj týchto dodatočných zariadení.

Inštalácia jednotky a príslušného potrubného systému prebehla vo februári 2019. Jednotka EUROFILTER bola umiestnená na poschodí a potrubie ústilo cez podlahu do nižšie umiestneného pracoviska.

Na konci apríla 2019 sme spoločnosť C.BECHSTEIN EUROPE opäť navštívili. Veľmi nás potešili pozitívne ohlasy zamestnancov výrobného oddelenia. Ako veľký prínos tejto jednotky hodnotí aj fakt, že sa na pracovisku konečne zbavili všadeprítomných nečistôt.

Vážime si dôveru, ktorú v nás spoločnosť C.BECHTEIN EUROPE vložila a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Vytvorené:
arrow Čítať ďalej...
1 z 5 arrow Ďalší

Kontaktný formulár

Aamik cistič

Ďakujeme za vyplnenie formulára a budeme sa snažiť Vám odpovedať čo najskôr.

David Glemba
Obchodno-technický zástupca

+420 737 575 952 david.glemba@adamikcompany.com